Malownicza Kotlina Jeleniogórska może się pochwalić coraz lepszym zapleczem turystycznym oraz miejscowościami, które stają się popularnymi miejscowościami wypoczynkowymi. Jedną z nich jest Jagniątków. Za co turyści docenili tę miejscowość? Za łatwość, z jaką można tu znaleźć noclegi oraz za piękną okolicę, po której można urządzać wspaniałe wycieczki.

Jakimi atrakcjami może nas tu zaskoczyć Kotlina Jeleniogórska?

Położony w malowniczej dolinie Wrzosówki Jagniątków ma się czym pochwalić. Z tego względu warto wziąć pod uwagę to miejsce na wypoczynek nawet w momencie, gdy chcemy wybrać się na urlop z dziećmi. Polecamy jednak zapoznać się z artykułem: https://www.karkonoskie.pl/5-sposobow-by-nie-zwariowac-na-urlopie-z-dziecmi-tak-to-mozliwe/. Wracając do artykułu, to piękne Pogórze Karkonoszy zachwyca w tej okolicy, a Grzybowiec oraz Żar są wzniesieniami, na które można urządzać ciekawe, choć niezbyt forsowne wycieczki. Kuszą też piękne widoki na Karkonosze, które są jednym z największych walorów tego letniska.

Jagniątków przyciąga też ciekawą historią oraz miejscami, którym warto poświecić nieco więcej uwagi. Przypuszcza się, że wieś ta została założona w XVII wieku, a jej pierwszymi mieszkańcami byli uchodźcy religijni. Dość szybko doceniono piękno okolicy Jagniątkowa oraz wypoczynkowe walory tej wsi. Jednym z ciekawszych obiektów na jej trenie jest dom Gerharda Hauptmanna – dość znanego pisarza, który chętnie szalał w tym rejonie na nartach. Jemu też zawdzięczamy wiele ciekawych informacji na temat codziennego życia miejscowej ludności, które w tak ciekawy sposób opisywał w swych książkach.

Jagniątków nie bez powodu stał się jednym z popularniejszych letnisk, jakimi przyciąga turystów Kotlina Jeleniogórska. Tu każdy może znaleźć noclegi w atrakcyjnej cenie oraz nacieszyć się pięknem okolicy. Wycieczki w rejonie Jagniątkowa to idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią cieszyć się pięknymi widokami oraz aktywnym wypoczynkiem.