Czy wiesz, że

Białowieski Park Narodowy jest miejscem, gdzie występuje jeden z najrzadziej spotykanych w naszym kraju gatunków chrząszczy  z rodziny kózkowatych – żerdzianka Urussowa.

Szkolenie GIS dla pracowników Białowieskiego Parku Narodowego

17.02.2017

IMG 3674

Tuż po weekendzie pełnym emocji związanych z Wilczą Nocą, pracownicy Białowieskiego Parku Narodowego uczestniczyli w szkoleniu GIS, jakie przeprowadził zespół Centrum UNEP/GRID-Warszawa, przy udziale przedstawiciela Taxus IT  (wykonawcy prac wdrożeniowych Systemu Informacji Przestrzennej). 

W trakcie dwóch dni poznawaliśmy zasoby bazy danych Białowieskiego Parku Narodowego i ćwiczyliśmy pracę z oprorgramowaniem QGIS. Zajęcia polegały również na testowaniu aplikacji do monitoringu i obserwacji przyrodniczych - poznawaniu funkcjonalności i możliwości analitycznych. Dużo emocji wzbudziły też testy pracy urządzeń mobilnych - dedykowanych tabletów i smartfonów do pracy w terenie. 

Najwazniejszym doświadczeniem z tego spotkania jest zebranie niezwykle cennych uwag członków zespołu BPN na temat działania aplikacji do monitoringu. Wspólne testowanie elementów wdrażanego Systemu pozwoli nam jak najlepsze dopasowanie jej funkcjonalności do potrzeb uzytkowników - leśniczych, adiunktów oraz pozostałych pracowników merytorycznych Białowieskiego Parku Narodowego.

 

Instytucja współfinansująca: Koordynator: Partner projektu: