Czy wiesz, że

Rysie euroazjatyckie, jedne z największych europejskich drapieżników, polują głównie nocą. Dzień spędzają w kryjówkach.

Słoneczna majówka w BPN

02.05.2015

PDS 20150502 0186

W sobotę 2 maja spotkaliśmy się w Białowieskim Parku Narodowym na happeningu ekologicznym. Przed siedzibą Dyrekcji BPN stanęło stoisko edukacyjne BPN oraz projektu "Serce w puszczy". Spotkanie prowadził dziennikarz Tomasz Zubilewicz.

Piękny, sobotni dzień animatorzy i eksperci spędzili w towarzystwie turystów i mieszkańców okolicy, którzy tłumnie przybyli do Parku. Była to znakomita okazja do wspólnej zabawy, przy okazji której można było poszerzyć swoją przyrodnicza wiedzę oraz poznać sposoby, jak na co dzień chronić przyrodę.

 Uczestnicy happeningu mieli szanse rozpoznać tropy zwierząt, sprawdzić swoją wiedzę w quizie o biłowieskich ciekawostkach i  wykonać zabawki i przedmioty użytkowe ze starych, niepotrzebnych już opakowań. Wielu z gości podjęło wyzwanie i sprawdziło swoją wiedzę uczestnicząc w e-quizie z nagrodami. Dzieci układały wielkogabarytowe puzzle i sprawdzały swoje kuglarskie talenty w zabawie z mimem i żonglerem.
Ile żubrów zamieszkuje Puszczę Białowieską? Jak szybko biegają i jak wysoko skaczą? Między innymi na takie pytania turystów odpowiadali na swoim stanowisku edukacyjnym pracownicy Parku. Także leśnicy służyli swoją wiedzą i doświadczeniem na temat bogactw natury ukrytych w okolicznych, puszczańskich lasach.
Wieczorna prelekcja i koncert gościa ze Stanów Zjednoczonych Goodshilda Aguilara (z indiańskiego plemienia Lakhota) pozwoliły także poznać lepiej problemy ochrony przyrody w innych zakątkach świata – w tym przypadku ochrony kuzyna naszych żubrów – amerykańskiego bizona.

GALERIA:

Instytucja współfinansująca: Koordynator: Partner projektu: